Načítám Akce
akce již proběhla.

V pondělí 3. 6. 2019 vystoupí v Obecním domě-Smetanově síni v rámci festivalu Pražské jaro  známý švýcarsko-francouzský flétnista E. Pahud. Pod taktovkou dirigenta Tugana Sochijeva přednese s Orchestre National du Capitole de Toulouse  Koncert pro flétnu  J. Iberta..


Superlativy jsou ověnčeny kritiky francouzsko-švýcarského flétnisty Emmanuela Pahuda. „Dnes jeden z nejoslnivějších interpretů flétnového repertoáru 20. století,“ soudí kupříkladu BBC Music Magazine. Před více než čtvrt stoletím se ve svých dvaadvaceti letech stal prvním flétnistou Berlínské filharmonie vedené tehdy Claudiem Abbadem a na tomto postu působí dodnes. Na svém kontě má více než pětadvacet nahrávek, jež se vesměs setkaly s velmi kladnou kritickou odezvou a získaly řadu ocenění. S Tonhalle-Orchester Zürich a dirigentem Davidem Zinmanem s velkým úspěchem nahrál Ibertův Flétnový koncert, který Emmanuel uvádí často i na koncertních pódiích.

Orchestre National du Capitole de Toulouse. Podle mnohých recenzentů je orchestr z Toulouse ztělesněním francouzského ideálu orchestrálního zvuku, který do popředí staví kultivovanost a průzračnost. Sochijev během více než desetiletého působení v čele toulouského orchestru obohatil tento zvukový ideál o technickou brilanci a jistou ruskou živelnost. Zvolený program dává orchestru i dirigentovi široký prostor, aby české publikum přesvědčili o svých prvotřídních kvalitách.

Sdíleno z webu: https://festival.cz/