Milí členové a příznivci ČFA,

stejně jako na původním XXIV. FD zazní i na tom opožděném flétnový recitál. Jako sólistka se představí členka Představenstva ČFA Kristina Vaculová, klavírní spolupráce se ujme Pavla Reiffersová. Jsem rád, že vám můžeme obě umělkyně představit na našich webových stránkách. A věřím, že i to přispěje k Vaší účasti na opožděném XXIV. FD.

Na koncertě zazní skladby H. Dutilleuxe, P. Taffanela, P. Trojana aj.

ML

Kristina Vaculová

Je absolventkou brněnské konzervatoře a JAMU, kde studovala u Boženy Růžičkové a Václava Kunta. Na roční stáži pobývala na Hudební akademii Ference Liszta v Budapšti ve třídě Zoltána Gyöngyössyho. V roce 2015 dokončila doktorský studijní program v oboru Interpretace a teorie interpretace na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Je laureátkou několika národních a mezinárodních soutěží (Concertino Praga, soutěž Friedricha Kuhlau v Uelzenu atd.). Pravidelně se věnuje koncertní činnosti. Pro Český rozhlas natočila několik snímků. V letech 2012-2021 byla členkou Filharmonie Brno. Pedagogicky působí na HF JAMU a na konzervatoři v Brně.

Kristina Vaculová

Kristina Vaculová

Pavla Reiffersová

Pavla Reiffersová

Pavla Reiffersová

Studovala hru na klavír na košické Konzervatoři. Magisterské a doktorské studium absolvovala na VŠMU v Bratislavě pod vedením Prof. Stanislava Zamborského, ArtD.

Svůj talent rozvíjela na mezinárodních interpretačních kurzech pod vedením osobností jako Piotr Paleczny, Vladimir Viardo, Mikhail Voskresensky, Matti Raekallio, Viktor Derevianko. Absolvovala také studijní pobyty na JAMU v Brně (Prof. Jiří Skovajsa) a na HAMU v Praze (Prof. Peter Toperczer).

Je laureátkou Internazionale Concorso Pianistico Roma, Soutěže Nadace Bohuslava Martinů v Praze, jakož i Soutěže Leoše Janáčka v Brně, nositelkou Ceny Nadačního fondu Zdenky Podhajské. V době svých vysokoškolských studií zvítězila rovněž v soutěžích o stipendia The International Holland Music Sessions nebo Yamaha Scholarship v Bratislavě.

Jako sólistka se představila s několika orchestry (Státní filharmonie Košice, Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu) nebo komorními ansámbly. Sólově či jako vyhledávaná komorní partnerka koncertovala v České i Slovenské republice, Polsku, Portugalsku, Holandsku, Německu, Maďarsku a Rakousku. Hraje v klavírním duu se svým manželem Stanislavem Slavíčkem, se kterým realizovala nahrávku pro Český rozhlas. Pedagogicky působí na Konzervatoři v Brně.