Vážení flétnisté a čtenáři webu ČFA.
Před krátkým časem jsme přinesli rozhovor s Miloslavem Tenglerem o Celostátní soutěži žáků ZUŠ ve hře na dechové nástroje. Chceme o této významné události informovat naši hudební (hlavně však flétnovou) veřejnost i nadále. 19. – 22. května 2022 se uskuteční v ZUŠ Jana Hanuše v Praze 6 Ústřední kolo této soutěže. Dechaři z celé České republiky budou mít po delší době opět příležitost porovnat své výkony s ostatními soutěžícími.
Flétnisté začnou hned 19. května. Do Ústředního kola jich postoupilo ze všech krajů celkem 68. Nejvíce z kraje Hlavní města Praha (8 soutěžících). O pomyslné 2. a 3. místo se podělily Plzeňský a Moravskoslezský kraj (7 soutěžících). Z okresů jsou na tom nejlépe Opava a Brno-venkov (5) a Plzeň-město a České Budějovice (4). Nejvíce soutěžících v Ústředním kole bude mít ZUŠ Hradec nad Moravicí (5!), dále ZUŠ Jane Hanuše, ZUŠ Hořice a ZUŠ Vysoké Mýto (3).

To jsou tedy holá fakta o blížící se soutěži. Kolik práce a nadšení se za těmito čísly skrývá, ví však málokdo… Ještě zbývá představit porotu, která bude jednotlivé výkony posuzovat. Bude jí předsedat ředitel Konzervatoře v Českých Budějovicích Mgr. Petr Ries.  Dále v ní zasednou Mgr. Jiří Bystroň (Janáčkova konzervatoř v Ostravě), MgA. Kateřina Jansová (Gymnázium a Hudební škola hl. m. Prahy), Mgr. Lenka Kozderková (Mezinárodní konzervatoř v Praze) a Mgr. Silvie Mechová (Konzervatoř Pardubice).

Přeji všem zúčastněným (tedy soutěžícím i porotcům) dobrou pohodu a pevné nervy. Obojí budou jistě potřebovat v hojné míře.

ML