Také XIII. FD měl svou „předehru“ v koncertní síni Atrium na Žižkově, a to v pátek 24. dubna 2009. Tentokrát byl koncert věnován 200. výročí úmrtí F. Josepha Haydna. Sólistkou koncertu byla členka Orchestru de Paris Anais Benoit.
O den později, v sobotu 25. dubna se uskutečnil v Pálffyovském paláci v pořadí již XIII. FD. Program byl bohatý. Představili se vítězové celostátního kola Soutěže ZUŠ, zazněly premiéry a nové skladby soudobých českých autorů (L. Sluka, O. F. Korte, E. Douša, L. Sommer) a ke 110 výročí narození francouzského hudebního skladatele F. Poulenca zazněly jeho komorní skladby s flétnou.

Téměř přesně za rok se odehrál XIV. FD. Bylo to v sobotu 24. dubna 2010 opět v Pálffyovském paláci. Hudební nakladatelství Editio Bärenreiter Praha přišlo (kromě jiného) s finančně výhodnou nabídkou prvních dvou dílů Školy F. Malotína. A návštěvníci XIV. FD si vyslechli i tři vítěze Soutěžní přehlídky konzervatoří ČR.
V rámci XIV. FD se také uskutečnil v Koncertní síni Atrium na Žižkově koncert sólo flétnistky Orchestre philharmonique de Strasburg a profesorky konzervatoře ve Strasburgu Sandrine Francois.

Rok 2011 byl pro naši školu rokem zlomovým. Vyvrcholily oslavy 200. výročí založení, resp. zahájení výuky na Pražské konzervatoři. Po více než 100 letech byl v Praze postaven nový koncertní sál. Pražská konzervatoř dostala „dárek,“ který se od té doby stal neodmyslitelnou součástí pražského hudebního života.
Příležitost poznat nový Koncertní sál PK Na Rejdišti dostali i návštěvníci XV. FD. Uspořádali jsme v něm (kromě jiného) koncert Josteina Gundersena, špičkového představitele mladší generace hráčů na zobcovou flétnu a zároveň předního badatele a odborníka na ornamentiku hudby středověku a renesance. To vše se událo v sobotu 30. dubna 2011.

XVI. FD (sobota 28. 4. 2012) byl plně ve znamení 300. výročí narození pruského krále, největšího vojevůdce 18. století, mecenáše umění, skladatele…a nadšeného flétnisty Friedricha der Grosse. Na koncertě k jeho poctě zazněly v novém Koncertním sále PK flétnové koncerty J. J. Quantze, C. Ph. E. Bacha, F. Bendy a oslavence. Sólových partů se ujali Ivica Gabrišová-Encingerová a Jan Ostrý. Komorní orchestr Ensemble 18+ dirigoval Vojtěch Spurný.

Komorněji laděný XVII. FD se přesunul zpět do Pálffyovského paláce. Hlavním hostem byla ukrajinská flétnistka žijící v Německu (absolventka Hochschule für Musik ve Stuttgartu ve třídě D. Formisana) Ivanna Ternay. Představila se v celovečerním recitálu společně s klavíristou Vojtěchem Spurným.

XVIII. FD připomněl další významné výročí; 300. let od narození C. Ph. E. Bacha. Tohoto všestranného hudebníka jsme si připomněli v části nazvané „Pásmu slova a hudby.“
Rok 2014 byl zároveň Rokem české hudby. I toto výročí jsme si připomněli koncertem jubilantů L. Janáčka, I. Krejčího, V. Blodka aj. A z Archivu historické sbírky PK nám pedagog PK J. Kydlíček přinesl spoustu unikátů: funkční traversa, barokní hoboje, klarinety a basetové rohy. Po dlouhé době tak bylo možno si prohlédnout nástroje, jejichž hodnota se jen těžko dá finančně vyčíslit. XVIII. FD se poprvé ve své historii uskutečnil v březnu, a to poslední březnovou sobotu 29. 3. v Pálffyovském paláci.

V sobota 11. dubna 2015 bylo opět v Pálffyovském paláci rušno. Uskutečnil se zde XIX. FD. „Malým ohlédnutí za velkým úspěchem“ jsem nazval úspěšné vystoupení našich studentů na mezinárodní soutěži ve Wroclawi, odkud přivezli čtyři první ceny.
Etudy a písničky pro příčnou flétnu Jana Olejníka
nám představil Lukáš Vytlačil, pedagog Konzervatoře Jana Deyla.
Michaela Ambrosi, pedagožka brněnské JAMU
, nám zahrála na traverso a pohovořila o významu tohoto nástroje v dnešní době.
Na závěr nám zahráli Jan Ostrý se svými studenty Flétnový kvartet, novinku žijícího „klasika“ české hudby Luboše Sluky.

Barthold Kuijken (traverso) byl hvězdou jubilejního XX. FD. Dopolední masterclass a odbornou přednášku o interpretaci barokní a klasické hudby uspořádal v Komorním sále Pálffyovského paláce. Podvečerní koncert se uskutečnil v Koncertním sále Na Rejdišti. Pro mě to byl jeden z vrcholů flétnových dnů. Lidsky i umělecky. (Sobotu 19. března 2016.)

XXI. FD přinesl hned několik novinek. Poprvé na něm zazněla zmínka o České flétnové asociaci, poprvé se uskutečnil v neděli (a odpoledne), poprvé jsme na něm slyšeli skladbu v obnovené evropské premiéře. Ale popořadě…
13.00 hod.-Zahájení
13.30 hod.-Česká flétnová asociace
14.30 hod.-Koncert komorních souborů studentů PK
16.00 hod.-Z archivu PK (A. Adorján objevil v Archivu PK skladbu F. Dopplera La Grande Fantasie. Ujal se také její realizace a zahrál nám ji v obnovené evropské premiéře na koncertě.)
16.30 hod.-Jean Pierre Rampal a jeho kompletní supraphonské nahrávky (Kompletní supraphonskou diskografií nás slovem i obrazem provedl prof. PK Jan Ostrý.)
18.00 hod.-Andráš Adorján (Recitál a „křest“ kompletní edice flétnových skladeb natočených J. P. Rampalem pro firmu Supraphon.)
To vše se odehrálo v neděli 26. března 2017 v Koncertním sále PK

Sobota 17. března 2018. Koncertní sál Pražské konzervatoře Na Rejdišti 1, Praha 1. Tyto údaje byste našli na plakátu XXII. Flétnového dne
Theobalda Böhma
-génia, který tak zásadním způsobem ovlivnil vývoj příčné flétny, nám přijel představit jeho pra-pra vnuk Ludwig Böhm.
Na XXII. FD zazněla fanfára, která měla přivítat zrod České flétnové asociace. Její faktický začátek se ale posunul na listopad 2018.

Zatím poslední XXIII. FD se uskutečnil v sobotu 30. března 2019 v KS Na Rejdišti.
Z Vídně za námi přijel profesor Hansgeorg Schmeiser. Uspořádal masterclass s názvem: Hra na flétnu-propojení mysli a těla vedoucí k ovládnutí nástroje.
Blížící se soutěž Pražského jara přivedla na XXIII. FD české účastnice, které si obehrávaly skladby 1. a 2. kola této soutěže. Po polední pauze přišlo na řadu druhé vydání Praktické metodiky F. Malotína.
Od 16.00 do 17.00 hod. se uskutečnila první Valná hromada České flétnové asociace, z. s.

Od X. FD byl na FD vždy přítomen Jan Kubr, který se staral o drobné opravy fléten a pravidelně přivážel nové nástroje (zvláště pro začínající flétnisty).

Tolik tedy stručně o dosavadních flétnových dnech na Pražské konzervatoři. Mohla by to být i vhodná pozvánka na ten další, XXIV., který se uskuteční v sobotu 25. dubna 2020. Ale to už víte…

ML